In English
Lūžio taškas

Pranešėjai

Mark Buchanan Mark Buchanan
Mark Buchanan
JAV fizikas, rašytojas, žurnalistas
Amerikietį Mark Buchanan galima pristatyti kaip socialinės fizikos entuziastą: jis įtaigiai aiškina socialinius reiškinius per fizikos teoriją, padedančią suprasti ir prognozuoti socialinių visuomenės santykių, ekonomikos ir politikos ateitį. Jo knyga „Ubiquity: Why Catastrophes Happen" ir smėlio pilių formavimosi bei griūties teorija padiktavo šių metų LŪŽIO TAŠKO temą.
Alexander Bard Alexander Bard
Alexander Bard
Švedijos kiberfilosofas, grupės „Army of Lovers” įkūrėjas
Praeityje – žinomas atlikėjas, grupės „Army of Lovers” įkūrėjas, dabar Alexander Bard su niekur nedingusiu polėkiu džiugina scenas, tik jau nebe koncertų, o tarptautinių konferencijų. Knygos „The Futurica Trilogy” bendraautorius analizuoja pastarojo dešimtmečio medijų revoliuciją, perspektyvai pasitelkdamas visą žmonijos istoriją ir drąsiai – net kontraversiškai – prognozuodamas mūsų ir ateities kartų likimą bei santykį su technologijomis.
Ben Hunt Ben Hunt
Ben Hunt
„Second Foundation Partners” investavimo vadovas, naujienlaiškio „Epsilon Theory” autorius
Ben Hunt yra „Second Foundation Partners”, kuri konsultuoja didelius institucinius investuotojus, investicijų vadovas, ankstesnėse pozicijose valdęs milijardinį rizikos draudimo fondą ir vadovavęs didelio gerovės valdytojo (13 mlrd. USD) investavimo strategijai. Jis ir – populiaraus naujienlaiškio bei tinklapio „Epsilon Theory” autorius, analizuojantis rinkas per žaidimų teorijos, istorijos ir net gamtos dėsnių prizmę. Daugiau nei 100 tūkst. profesionalių investuotojų 180-yje valstybių laukia šio naujienlaiškio dėl netikėto požiūrio ir negirdėtų įžvalgų apie rinkos dinamiką. Didžiąją laiko dalį B.Hunt gyvena nuosavame ūkyje ir jo ekonominėse įžvalgose nemažai netikėtų pavyzdžių iš gamtos, paralelių tarp žmonių ir gyvūnų elgesio.
Saku Tuominen Saku Tuominen
Saku Tuominen
Pasaulinės švietimo inovacijų organizacijos „HundrED” įkūrėjas
Ko iš Suomijos dar ir šiandien gali pasimokyti visų (nepriklausomai nuo jų socialinės klasės) savo vaikų mokyklose vis dar negebančios išlavinti šalys? Geriausias pasaulio mokyklinio švietimo iniciatyvas pristatančią nevyriausybinę organizaciją „HundrED” įkūręs Saku Tuominen save pristato vienu žodžiu – idealistas, po kuriuo slepiasi daugybė jo veiklų: verslininkas, inovacijų kūrėjas, rašytojas, alyvuogių aliejaus ir ledo ritulio entuziastas. Jo ambicija – iki 2020 m. sutelkti geriausią pasaulyje švietimo inovacijų idėjų bazę, kuria nemokamai galės naudotis viso pasaulio mokytojai.
Vadim Altskan Vadim Altskan
Vadim Altskan
JAV Holokausto memorialinio muziejaus istorikas
Holokaustą analizuojantis JAV istorikas Vadim Altskan kalba faktais ir gali racionaliai vertinti kiekvienos šalies kolaboravimo su naciais specifiką. Galbūt blaivus mokslinis požiūris padės mūsų kartai geriau suvokti savo santykį su Holokaustu ir surasti geresnį kelią, nei jo neigimas ar priešingai - kaltės jausmas? Pokalbyje su Holokausto tyrinėtoju – prieškario ir karo metų lietuvių ir žydų santykių retrospektyva bei mitus apie priešpriešą paneigiančios asmenybės Jacob Gens (Vilniaus geto vadovas ir Lietuvos patriotas) portretas.
 Kamyar Hedayat  Kamyar Hedayat
Kamyar Hedayat
Endobiogeninės medicinos ir integruotos fiziologijos asociacijos vadovas
Persų kilmės amerikietis Kamyar Headyat verčiasi gydytojo praktika Čikagoje, uoliai propaguodamas endobiogenikos - organizmo biologinės pusiausvyros - principus, nes tiki, kad po penkių šimtų metų jais remsis visa vidaus ligų medicina. Puikus lektorius K.Hedayat kalba aiškiai ir akademiškai, bet tuo pačiu jokie kanonai nevaržo jo minties skrydžio. Net ir trumpo pranešimo konferencijoje pakaks suprasti, kad egzistuoja daug daugiau subtilių virpesių, nei atskleidžia kraujo tyrimai.
Ronald Kessler Ronald Kessler
Ronald Kessler
Knygos The Trump White House: Changing the Rules of the Game autorius
Vygaudas Ušackas Vygaudas Ušackas
Vygaudas Ušackas
Buvęs Lietuvos užsienio reikalų ministras, Lietuvos ambasadorius JAV, Meksikoje ir UK, ES ambasadorius Afganistane ir Rusijoje