In English
Lūžio taškas

Pranešėjai

Nathan Hodge Nathan Hodge
Nathan Hodge
CNN biuro Maskvoje vadovas
CNN biurui Maskvoje nuo šių metų pradžios vadovaujantis patyręs karštų taškų žurnalistas Nathan Hodge LŪŽIO TAŠKE pristatys atidaromąją – geopolitikos tendencijų – sesiją. Sovietų sąjungos subyrėjimą, konfliktus Afganistane ir Pakistane nušvietęs žurnalistas pristatys požiūrį į dabartinius didžiųjų pasaulio poltikos galių pokyčius bei moderuos diskusiją apie JAV prezidento Donald Trump vadovavimo specifiką.
Julian Lindley-French Julian Lindley-French
Julian Lindley-French
Britų istorikas, rašomos knygos XXI Century Strategy for Declining Powers autorius
Šių metų LŪŽIO TAŠKO konferenciją atidarys britų istorikas, rašytojas Julian Lindley French, šiuo metu rašantis knygą „XXI Century Strategy for Declining Powers”. Ar iš tiesų globalūs pokyčiai pastaraisiais metais įgauna neregėtą pagreitį ir grasina nusistovėjusiam Vakarų komfortui? Tapo madinga prognozuoti vakarietiškos santvarkos ir jos puoselėjamų vertybių, transatlantinių ryšių pabaigą. Tačiau pranešėjas mano, kad patys Vakarai yra linkę pervertinti tiek diktatūriškai valdomo „kito“ pasaulio galias, tiek savo pačių silpnumą. Kokias strategines kryptis šioje geopolitinėje sumaištyje turėtų rinktis verslas?
Mark Buchanan Mark Buchanan
Mark Buchanan
JAV fizikas, rašytojas, žurnalistas
Amerikietį Mark Buchanan galima pristatyti kaip socialinės fizikos entuziastą: jis įtaigiai aiškina socialinius reiškinius per fizikos teoriją, padedančią suprasti ir prognozuoti socialinių visuomenės santykių, ekonomikos ir politikos ateitį. Jo knyga „Ubiquity: Why Catastrophes Happen" ir smėlio pilių formavimosi bei griūties teorija padiktavo šių metų LŪŽIO TAŠKO temą.
Danas Tvarijonavičius Danas Tvarijonavičius
Danas Tvarijonavičius
Bendrovės „Roquette Amilina“ įkūrėjas, „Roquette Freres S.A” bazinių produktų R&D padalinio vadovas
Šių metų „Lūžio taško“ vadovo kėdėje – žmogus, savo kailiu patyręs visus didžiojo verslo pakilimus ir nuosmukius ir sugebantis derinti žingeidų mokslininko protą su sėkmingo verslininko nuovoka. Biochemijos ir medicinos mokslų daktaras Danas Tvarijonavičius gali būti vadinamas žemės ūkio alchemiku, kuris sugebėjo inovatyviu produktu paversti paprastą lietuvišką kvietį ir iš jo – nuo nulio, tik iš idėjos savo galvoje - išauginti klestinčią pasaulinio lygio įmonę. Ko iš „Amilina“ susijungimo su pasauline augalinės kilmės ingredientų lydere „Roquette“ gali pasimokyti visas Lietuvos verslas?
Neringa Bliūdžiūtė Neringa Bliūdžiūtė
Neringa Bliūdžiūtė
Komunikacijos konsultantė, buvusi prezidentės kalbų rašytoja, užsienio reikalų ministro patarėja
Daugiau nei 10 metų komunikacijos patarėja – NATO, Lietuvos prezidentūroje, užsienio reikalų ministrijoje – dirbusi, Atkurtos Lietuvos Šimtmečio programai vadovavusi Neringa Bliūdžiūtė įsitikino: įtaigiausiai kalba tie lyderiai, kurie nebijo būti savimi ir nesistengia įtikti auditorijai. Autentiškos komunikacijos socialinių tinklų eroje ypač ryškiai matyti, kai lyderio kalba parašyta atsižvelgiant į auditorijos nuomonės – kurią, tikrąją, itin sunku išgauti – tyrimus, o baimė „nepataikyti“ daugelį viešų kalbų daro panašiomis ir mažai veiksmingomis. Dėl ko klaidos ir visuomenės normų nepaisymas paperka labiau, nei tiksliai surežisuoti vadovų išstojimai?
Max Kalbfell Max Kalbfell
Max Kalbfell
BMW prekės ženklo vadovas Šiaurės Europai
LŪŽIO TAŠKE – rinkos senbuvio, savo srities madų ir tendencijų diktatoriaus koncerno BMW pamokos, kaip transformuoti verslą šių dienų žaibiškai besikeičiančioje ekonomikoje, kai net pats pavadinimas – Bayerische Motoren Werke – nebeatitinka šių dienų technologijų kodo. BMW prekės ženklo vadovas Šiaurės šalims Max Kalbfell dalinsis patirtimi apie perėjimą iš senosios ir naująją ekonomiką, mąstymo perkrovimo reikalaujančią technologijų revoliuciją ir pripažintiems produktams dėl to kylančius iššūkius.
Alexander Bard Alexander Bard
Alexander Bard
Švedijos kiberfilosofas, grupės „Army of Lovers” įkūrėjas
Praeityje – žinomas atlikėjas, grupės „Army of Lovers” įkūrėjas, dabar Alexander Bard su niekur nedingusiu polėkiu džiugina scenas, tik jau nebe koncertų, o tarptautinių konferencijų. Knygos „The Futurica Trilogy” bendraautorius analizuoja pastarojo dešimtmečio medijų revoliuciją, perspektyvai pasitelkdamas visą žmonijos istoriją ir drąsiai – net kontraversiškai – prognozuodamas mūsų ir ateities kartų likimą bei santykį su technologijomis.
Ben Hunt Ben Hunt
Ben Hunt
„Second Foundation Partners” investicijų vadovas, naujienlaiškio „Epsilon Theory” autorius
Ben Hunt yra „Second Foundation Partners”, kuri konsultuoja didelius institucinius investuotojus, investicijų vadovas, ankstesnėse pozicijose valdęs milijardinį rizikos draudimo fondą ir vadovavęs didelio gerovės valdytojo (13 mlrd. USD) investavimo strategijai. Jis ir – populiaraus naujienlaiškio bei tinklapio „Epsilon Theory” autorius, analizuojantis rinkas per žaidimų teorijos, istorijos ir net gamtos dėsnių prizmę. Daugiau nei 100 tūkst. profesionalių investuotojų 180-yje valstybių laukia šio naujienlaiškio dėl netikėto požiūrio ir negirdėtų įžvalgų apie rinkos dinamiką. Didžiąją laiko dalį B.Hunt gyvena nuosavame ūkyje ir jo ekonominėse įžvalgose nemažai netikėtų pavyzdžių iš gamtos, paralelių tarp žmonių ir gyvūnų elgesio.
Elijus Čivilis Elijus Čivilis
Elijus Čivilis
Lietuvos ūkio viceministras, atsakingas už valstybės skaitmeninę darbotvarkę
Verslo vadovų konferencijose Elijus Čivilis galėtų būti puikus motyvacijos temos pranešėjas – jis yra ištvermės kalnų dviračių pasaulio čempionas. Tačiau šis IT sistemų profesionalas jau kelis mėnesius dirba viceministru ir dega tikra sportininko aistra visiškai skaitmenizuoti Lietuvą – tiek jos valstybinę infrastruktūrą, tiek privatų verslą. Kokius pamatus ateities Lietuvai dabar gali pakloti valdžion patekusi jaunų profesionalų kuopelė, kad jų nebesugriautų stagnaciją ir korupciją mėgstanti biurokratija?
Saku Tuominen Saku Tuominen
Saku Tuominen
Pasaulinės švietimo inovacijų organizacijos „HundrED” įkūrėjas
Ko iš Suomijos dar ir šiandien gali pasimokyti visų (nepriklausomai nuo jų socialinės klasės) savo vaikų mokyklose vis dar negebančios išlavinti šalys? Geriausias pasaulio mokyklinio švietimo iniciatyvas pristatančią nevyriausybinę organizaciją „HundrED” įkūręs Saku Tuominen save pristato vienu žodžiu – idealistas, po kuriuo slepiasi daugybė jo veiklų: verslininkas, inovacijų kūrėjas, rašytojas, alyvuogių aliejaus ir ledo ritulio entuziastas. Jo ambicija – iki 2020 m. sutelkti geriausią pasaulyje švietimo inovacijų idėjų bazę, kuria nemokamai galės naudotis viso pasaulio mokytojai.
Ramūnas Rauktys Ramūnas Rauktys
Ramūnas Rauktys
Ilgametis Prancūzijos svetimšalių legiono specialiųjų pajėgų karys
Trys kadencijos (iš viso 15 metų) ginant Prancūzijos vertybes centrinėje Afrikoje – tokia profesionalaus kario Ramūno Raukčio patirtis. Operacijos atokiausiuose Afrikos kampuose, bandant išlaikyti nestabilią sieną tarp musulmoniškosios Rytų ir krikščioniškos Vakarų Afrikos leido pamatyti viską – ir sklandžiai funkcionuojančias didžiųjų pasaulio valstybių armijas, ir vietinių Afrikos žmonių akmens amžių. „Lūžio taške“ – autentiška filmo siužeto verta kario patirtis ir įžvalgos apie besikeičiančius įtakos centrus kovoje dėl Afrikos išteklių.
Dalia Ibelhauptaitė Dalia Ibelhauptaitė
Dalia Ibelhauptaitė
Vilnius City Opera įkūrėja ir meno vadovė
Kiekvienas naujas Dalios Ibelhauptaitės kuriamas spektaklis – lyg naujas verslo projektas: menininkei tenka ne tik sukurti ir pastatyti spektaklį, bet ir kaskart susirasti privačius rėmėjus ir sugalvoti drąsias, dėmesį pagaunančias reklamos kampanijas, kurioms įgyvendinti dažniausiai nebūna pinigų. Kaip sukelti stilingą dramą viešojoje erdvėje ir galiausiai pasiekti kilnaus tikslo: privilioti į teatrą klasikine kultūra nesidominčią auditoriją? Verslo vadovams – kūrybiški idėjų sklidinos režisierės patarimai.
Robertas Badaras Robertas Badaras
Robertas Badaras
Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Toksikologijos centro vedėjas
Gydytojas toksikologas Robertas Badaras perspėja: sintetinių narkotikų vartojimas tarp paauglių (Lietuvos taip pat) yra nekontroliuojamas. Nebeliko jokios sistemos, kurią būtų galima bent mėginti užkardyti: mažos kiniškos piliulės pasklidusios plačiai, platinti jas gali bet kas, jų kaina nedidelė. Šiuo metu ES yra užregistruota 670 rūšių naujųjų psichoaktyviųjų medžiagų. Mes visi galvojame, kad tai neliečia mūsų pačių vaikų. Bet kas tada yra tie 25 proc. 15-os - 16-os metų vaikų, jau bent kartą vartojusių sintetinius narkotikus?
Kristupas Sabolius Kristupas Sabolius
Kristupas Sabolius
VU docentas, filosofas, 4 knygų vaizduotės ir kūrybos temomis autorius
Dažnai vaizduotė vadinama išskirtiniu žmogaus sugebėjimu. Tačiau šiandien vis dažniau atsigręžiama į alternatyvias kitų rūšių protingumo formas: medžių internetą, įvairių pirmuonių protavimą ar robotų vaizduotę. Pastebima, kad kalmarai gali steigti kūrybingas sąjungas su bakterijomis, gleivūnai projektuoja išmanias struktūras, o pelkės siūlo potvynių įveikimo strategijas. Ar iš tiesų mes esame vienintelės mąstančios ir kuriančios būtybės? O gal priešingai – žmogus per ilgai buvo fantazuojantis narcizas, įsivaizdavęs tik tai, kas jam paranku ir naudinga? Jeigu taip - kaip įmanoma nežmogiška vaizduotė?
 Kamyar Hedayat  Kamyar Hedayat
Kamyar Hedayat
JAV Endobiogeninės medicinos ir integralios fiziologijos asociacijos prezidentas
Persų kilmės amerikietis Kamyar Headyat verčiasi gydytojo praktika Čikagoje, uoliai propaguodamas endobiogenikos - organizmo biologinės pusiausvyros - principus, nes tiki, kad po penkių šimtų metų jais remsis visa vidaus ligų medicina. Puikus lektorius K.Hedayat kalba aiškiai ir akademiškai, bet tuo pačiu jokie kanonai nevaržo jo minties skrydžio. Net ir trumpo pranešimo konferencijoje pakaks suprasti, kad egzistuoja daug daugiau subtilių virpesių, nei atskleidžia kraujo tyrimai.
Žydrūnas Grudzinskas Žydrūnas Grudzinskas
Žydrūnas Grudzinskas
Jaunimo treneris, komentatorius, buvęs Lietuvos futbolo rinktinės žaidėjas
Futbolu gyvenantis treneris Žydrūnas Grudzinskas negali ramiai žiūrėti į Lietuvos futbolo situaciją. Mums netrūksta nieko: nei norinčių žaisti vaikų, nei norinčių juos treniruoti profesionalų. Nei pinigų – jų nacionalinio futbolo sistemoje daugiau nei krepšinyje, tik jie nepasiekia futbolo aikštės. Bet pagal visus parametrus Lietuvos futbolas kasmet ritasi vis žemyn. Kas trukdo Lietuvai pakartoti futbolo šalimi virtusios Islandijos fenomeną?
Ronald Kessler Ronald Kessler
Ronald Kessler
Knygos The Trump White House: Changing the Rules of the Game autorius
 Vygaudas Ušackas  Vygaudas Ušackas
Vygaudas Ušackas
Buvęs Lietuvos užsienio reikalų ministras, Lietuvos ambasadorius JAV, Meksikoje ir UK, ES ambasadorius Afganistane ir Rusijoje
Ronald Kessler - bestselerių apie JAV galios centrus autorius - iš arti matė visus pastaruosius JAV prezidentus. Donald Trump jam primena Ronald Reagan, kurio pradžioje taip pat nesuprato JAV politikos, žiniasklaidos elitas, bet kuris įėjo į istorija kaip vienas įtakingiausių JAV vadovų. R.Kessler kviečia atidžiai paanalizuoti dabartinių Baltųjų rūmų hierarchiją ir nesikliauti vien kontraversiškomis JAV lyderio Twitter žinutėmis. Knygos autorių kalbins jį - ir aukščiausios politikos virtuvę - jau kelis dešimtmečius pažįstantis buvęs Lietuvos užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas.
Aidas Puklevičius Aidas Puklevičius
Aidas Puklevičius
„Fabula Hill+Knowlton Strategies" kūrybos direktorius
Marijonas Mikutavičius Marijonas Mikutavičius
Marijonas Mikutavičius
Dainininkas, muzikantas, autorius
Prieš kelerius metus vakarėlyje Palangoje koncertavęs Marijonas Mikutavičius gailėjosi „Lūžio taške“ tik grojantis, o ne dalyvaujantis. Ir štai jis – šių metų konferencijos scenoje. Artimiau su dainininku bendraujantys žmonės žino, koks jis puikus ir gilus pašnekovas, tad kviečiame pasimėgauti dviejų pokalbio meistrų – M.Mikutavčiaus ir jo bičiulio „Lūžio taško“ senbuvio Aido Puklevičiaus dialogu apie Lietuvą ir jos džiaugsmus bei vargus.
Jurgita Verbickienė Jurgita Verbickienė
Jurgita Verbickienė
VU docentė, istorikė, tyrinėjanti Lietuvos žydų istoriją ir kultūrą
Vadim Altskan Vadim Altskan
Vadim Altskan
JAV Holokausto memorialinio muziejaus istorikas
Holokaustą analizuojantis JAV istorikas Vadim Altskan kalba faktais ir gali racionaliai vertinti kiekvienos šalies kolaboravimo su naciais specifiką. VU istorikė Jurgita Verbickienė tyrinėja Lietuvos žydų istoriją ir kultūrą. Galbūt blaivus dviejų šalių mokslininkų s požiūris padės mūsų kartai geriau suvokti savo santykį su Holokaustu ir surasti geresnį kelią, nei jo neigimas ar priešingai - kaltės jausmas? Dviejų mokslininkų diskusjioje - Pokalbyje –su Holokausto tyrinėtoju – prieškario ir karo metų lietuvių ir žydų santykių retrospektyva bei mitus apie priešpriešą paneigiančios asmenybės Jacob Gens (Vilniaus geto vadovas ir Lietuvos patriotas) portretas.