In English
Lūžio taškas

Apie

Laura Mičiūnienė
Laura Mičiūnienė
Konferencijos LŪŽIO TAŠKAS 2018 organizatorė
14-oji LŪŽIO TAŠKO konferencija verslo vadovams – apie sistemų, organizacijų tvarumą ir trapumą. Kada įvyksta lūžio taškas ir kuri smiltis smėlio pilyje tampa ta lemtingąja, nulemiančia visos sistemos griūtį? Fizikos dėsnis sako, kad griūtis įvyksta tik tada, kai sistemoje jau yra susikaupęs kritinis kiekis blogai sugulusių smilčių ir tetrūksta tos vienos, išjudinančios visą statinį. LŪŽIO TAŠKE kviesime kritiškai įvertinti aktualiausias egzistuojančias sistemas – pasaulio geopolitinę sanklodą, rinkas ir ekonomiką, prezidento Donald Trump Baltuosius rūmus, socialinius tinklus, lietuvių santykį su Holokaustu ir savo pačių sveikatą.
Aidas Galubickas
Aidas Galubickas
Superia Corporate Finance partneris
Jau daugelį metų LŪŽIO TAŠKO – o ir daugelio kitų verslo vadovų konferencijų – pagrindinės, auditoriją labiausiai dominančios temos yra bandymai įžiūrėti, numatyti ateitį. Ir ne tik ekonomikos, bet ir pasaulio politikos pokyčius, tektoninius civilizacijų lūžius – verslas nuo jų taip pat smarkiai priklauso. Šių metų LŪŽIO TAŠKE analizuosime įvairius ženklus – ir ekonomikos, rinkų ciklus, ir net fizikos dėsnius, liudijančius, kad smėlio pilies griūtį gali sukelti net ir mažiausia nestabiliai nukritusi smiltelė, jei ji pataiko į sistemoje jau esančias kitas nestabilias smiltis. Tad kuo ilgiau bet kurioje sistemoje nebuvo pokyčių, tuo daugiau ji yra sukaupusi nestabilių elementų ir griūtis gali būti lemtinga. Bet ji niekada nebūna atsitiktinė, sako fizikai – tad susitikime Palangoje analizuoti stabilumui grasinančių elementų!
Irmantas Norkus
Irmantas Norkus
Advokatų kontoros COBALT vadovaujantis partneris Lietuvoje
Ir subtilus trapumas gali būti tvarus, slėpti didžiulę jėgą. 14-oje LŪŽIO TAŠKO konferencijoje kviesime kritiškai vertinti aplinką ir diskutuosime - kaip niekuomet nepasikliauti pirmuoju įspūdžiu. Netgi smėlio pilis gali būti tobula. Tokios pilies receptas – delikatus 99 proc. smėlio ir 1 proc. vandens balansas, teigia jį atradę mokslininkai iš Amsterdamo ir Paryžiaus. Ir versle, ir teisininko veikloje, kaip niekur kitur, svarbu pastebėti net ir menkiausias detales, kurios gali turėti lemiamą reikšmę. Iki 5 metrų aukščio pilis gali būti stabili ir ilgai stovėti, jei joje vandens bus tiek, kad susidarytų „tiltai“ tarp smėlio grūdelių ir jie sukibtų. Informacija padiktuoja sprendimus. Diskutuojame apie struktūrų stabilumą, ieškome geriausių sprendimų, kaip išvengti griūčių. Statykime tiltus. Tai bus dar vienas iššūkis, kur laimės išmaniausi.