In English
Lūžio taškas

Pranešėjai

Nassim Nicholas Taleb Nassim Nicholas Taleb
Nassim Nicholas Taleb
Rašytojas, mokslininkas, rizikos analitikas
Jeigu esate skaitęs knygą „Juodoji gulbė“, jums nekils klausimų, kodėl LŪŽIO TAŠKO konferencijos „Signalai“ keynote pranešėjas yra N.N. Taleb. Didžiuojamės šiuo pranešėju, bet pristatyti jį galime tik jo paties žodžiais - N.N.Taleb atsisako bet kokios garbės ir apdovanojimų, kurie „žinias paverčia sporto varžybomis“. Iki tapdamas tikimybių teorijos taikymo filosofijoje, matematikoje ir praktikoje tyrėju, N.N.Talebas 21-us metus mokėsi valdyti riziką, dirbdamas treideriu. Jis yra daugiatomės neapibrėžtumą nagrinėjančios esė „Incerto“ („The Black Swan“, „Fooled by randomness“ ir „Antifragile“) autorius, jo knygos išverstos į 36 kalbas. Šiuo metu N.N.Taleb dalį savo laiko skiria Niujorko universiteto Tandon Inžinerijos mokyklai, o jo naujausias tyrinėjimo objektas yra sukrėtimus sugebančių atlaikyti sistemų savybės.
Pippa Malmgren Pippa Malmgren
Pippa Malmgren
Ekonomistė, rašytoja, robotikos įmonės steigėja
Ji numatė ekonomikos krizę. Ji perspėjo dėl Brexit ir Donald Trump. Dabar Pippa Malmgren atkreipia mūsų dėmesį į naujus signalus – kad apsaugotų nuo naujų siurprizų. Antrosios LŪŽIO TAŠKO dienos keynote pranešėja – bestselerių „Signals“, „Geopolitics for Investors“ autorė, buvusi prezidento George Bush patarėjų grupės narė. Įkvepianti oratorė pastebi, kad ekonomika yra ne vien oficialūs skaičiai bei statistika ir nukreipia mūsų žvilgsnius į nuogą manekenę ant žurnalo „Vogue“ viršelio ar net šokolado plytelės dydį. Dovana konferencijos dalyviams – knyga „Signals“ su autorės parašu!
Viktoras Butkus Viktoras Butkus
Viktoras Butkus
Mokslininkas, biotechnologijų verslo Lietuvoje pradininkas, meno mecenatas
Savo sukurtą verslą sėkmingai pardavęs Viktoras Butkus tolesniais veiksmais įrodė, kad jam pinigai tėra priemonė siekti prasmingo tikslo. Kas buvo tas signalas, paskatinęs verslininką grąžinti reikšmingą dalį savo sukaupto kapitalo visuomenei? Ir kodėl jiedu su bendražyge žmona Danguole pasirinko sudėtingą meno mecenatų kelią? LŪŽIO TAŠKE – pokalbis su didžiausiu Lietuvoje mecenatu apie paskatas dalintis geru ir naujus planus kurti visuomeninę naudą.
Marius Jurgilas Marius Jurgilas
Marius Jurgilas
Ekonomistas, Lietuvos banko valdybos narys
Kokie Skandinavijos šalių ekonomikos požymiai signalizuoja Baltijos šalims apie artėjančius – nebūtinai teigiamus – pokyčius? Ekonomistas Marius Jurgilas pabrėžia, kad esame taip stipriai priklausomi nuo Skandinavijos šalių bankų sektoriaus savijautos, kad ignoruoti šiuos signalus būtų neprotinga. Maitinsimės tik mūsų uždaram ekonominiam, socialiniam burbului skirtomis žiniomis ir prognozėmis, ar blaiviai įvertinsime ir erzinančias – nes nepatogias – prognozes?
Giedrimas Jeglinskas Giedrimas Jeglinskas
Giedrimas Jeglinskas
Lietuvos krašto apsaugos viceministras
Ar Lenkijos ir Lietuvos kariuomenės artimiausiais metais pasieks tokį lūžio tašką, kai taps nepatogia kliūtimi potencialiems priešams? Kada tai galėtų įvykti, ir ko dar, be pačių karinių pajėgų stiprinimo labai reikia dviems ant skirtingų kultūrų sandūros gyvenančioms valstybėms? LŪŽIO TAŠKE diskutuos du pranešėjai, derinantys skirtingas aistras - finansų valdymą ir gynybą: Lietuvos krašto apsaugos viceministras Giedrimas Jeglinskas ir investiciniame fonde Warburg Pincus dirbantis knygos „Pilietinė gynyba“ autorius Cezary Pietrasik.
Cezary Pietrasik Cezary Pietrasik
Cezary Pietrasik
Knygos „Pilietinė gynyba“ autorius, investicinio fondo Warburg Pincus bendradarbis
Ar Lenkijos ir Lietuvos kariuomenės artimiausiais metais pasieks tokį lūžio tašką, kai taps nepatogia kliūtimi potencialiems priešams? Kada tai galėtų įvykti, ir ko dar, be pačių karinių pajėgų stiprinimo labai reikia dviems ant skirtingų kultūrų sandūros gyvenančioms valstybėms? LŪŽIO TAŠKE diskutuos du pranešėjai, derinantys skirtingas aistras - finansų valdymą ir gynybą: Lietuvos krašto apsaugos viceministras Giedrimas Jeglinskas ir investiciniame fonde Warburg Pincus dirbantis knygos „Pilietinė gynyba“ autorius Cezary Pietrasik.
Mažvydas Jastramskis Mažvydas Jastramskis
Mažvydas Jastramskis
Politologas, VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytojas
Ką bendro turi seismologija ir rinkimų prognozės? Ar įmanoma nuspėti juodosios gulbės, tai yra, žaliojo gandro įvykius politikoje? Tyrimai rodo, kad vis daugiau rinkėjų tampa kritiškais ir dažniau keičia politines preferencijas. Tačiau tai tik paklausa: tokius įvykius kaip Donaldo Trumpo pergalę, Brexit ar Seimo rinkimų netikėtumus lemia šio „kūno“ sąveika su kitais dviem, politine pasiūla ir rinkimų sistema. Ką daryti, kad rinkimų prognozėse atskirtume signalą nuo triukšmo – politologo Mažvydo Jastramskio pranešime LŪŽIO TAŠKE.
Alfredas Bumblauskas ir Tomas Bartninkas Alfredas Bumblauskas ir Tomas Bartninkas
Alfredas Bumblauskas ir Tomas Bartninkas
Vilniaus Universiteto Istorijos fakulteto profesorius ir reklamos agentūros McCann Vilnius strategijos vadovas
Tai kas mes esame, tie lietuviai? Ir kodėl mums nesiseka, o gal – sekasi? Istorijos profesoriaus Alfredo Bumblausko ir reklamos stratego Tomo Bartninko Lietuvos ir lietuvių identiteto paieškos – nuo viduramžių iki pastarojo stabilaus augimo dvidešimtmečio. Kokie signalai rodo, kad esame šiauriečiai, o gal – vis tik slavai? Ir kodėl lietuviams praverčia savybės, būdingos, pavyzdžiui, erkėms? Atsakymai (jei jie iš viso yra) – reikšmingoje nesusireikšminusių pranešėjų LŪŽIO TAŠKO diskusijoje.
 Frantisek Vrabel   Frantisek Vrabel
Frantisek Vrabel
Rizikos analizės bendrovės „Semantic Visions“ vadovas
Čekijoje įkurta viso pasaulio duomenis analizuojanti bendrovė Semantic Visions teikia paslaugas verslui apie rizikos faktorius realiuoju laiku, ankstyvus įvairių pavojų perspėjimo signalus, tikslius visų egzistuojančių ekonomikos duomenų pjūvius. Tačiau asmeninė įmonės vadovo Frantisek Vrabel aistra – propagandos duomenų analizė. Kokį tarptautinės politikos naratyvą pastaraisiais metais pasakoja Kremlius, o kokį – Vakarai? Kas paaiškėja, palyginus 328 milijonus angliškų ir 58 milijonus rusiškų straipsnių, parašytų ta pačia tema?
Michael AW Michael AW
Michael AW
Vandenynų fotografas, keliautojas, žurnalo Ocean Geographic redaktorius
Vienas geriausių pasaulyje gamtos fotografų Michael Aw po vandeniu praleido pusę savo gyvenimo, nesibaigiančiose ekspedicijose iki tobulybės išlavinęs akį pagauti ir užfiksuoti nuostabias mums nematomo pasaulio kronikas. Klimato atšilimą šio veiksmo epicentre Arkties vandenyne dažnai stebintis pranešėjas įsitikinęs, kad dideliems pokyčiams jau dabar turime ruoštis visi. LŪŽIO TAŠKO ekranuose – savo tikrumu ir įtaigumu pribloškiantys fotografijos meistro po vandeniu užfiksuoti tirpstančios Žemės signalai.
Urtė Neniškytė Urtė Neniškytė
Urtė Neniškytė
Vilniaus universiteto neuromokslininkė, biochemijos mokslų daktarė
Biochemikė Urtė Neniškytė – iš tų mokslininkių, kurios sugeba paprastai ir įtaigiai paaiškinti sudėtingiausius žmogaus smegenyse vykstančius procesus. LŪŽIO TAŠKO scenai ji pasirinko kalbėti apie dopaminą – vieną iš signalo nešiklių tarp smegenų neuronų ir jo sąveiką su kitais trimis: seratoninu, endorfinu ir oksitocinu. Kodėl būtent šio signalo nešiklio veikla yra itin svarbi žmogaus darbe ir jo veikimą verta suprasti verslo vadovams? Ir kodėl net neurochemijos lygmenyje galima paaiškinti kalėdinių premijų mados ydingumą?
Paulius Rudalevičius Paulius Rudalevičius
Paulius Rudalevičius
Gydytojas oftalmologas-mikrochirurgas
Sėkminga, savirealizaciją užtikrinanti karjera ir nuostabi – gausi – auganti šeima Lietuvoje. Tai kam vis trenktis į kitą skurdų pasaulio kraštą ir mėnesį be atlygio operuoti akis išgyvenimo stovyklos sąlygomis? Pranešimas konferencijoje LŪŽIO TAŠKAS gydytojui Pauliui Rudalevičiui tapo gera proga atsakyti į šį pačiam sau jau seniai nebeužduodamą klausimą. Keistas efektas, bet po jo pranešimo visi liksite ir geresni, ir laimingesni. O gydytojas pradės ruoštis dar vienai – jau 16-ajai misijai, šį kartą į Kamerūną.
Antanas Smetona Antanas Smetona
Antanas Smetona
Kalbininkas, Vilniaus universiteto Lietuvių kalbos katedros dėstytojas
Lietuvių kalba stovi didžiausioje kryžkelėje per pastaruosius kelis šimtmečius. Atsivėrus pasauliui, įsisiūbavus tarptautinei migracijai ir įsigalėjus internetui, dabar kaip niekada kyla pavojus tam, kuo mes taip didžiuojamės – kalbos archajiškumui. Bet ar tikrai kalbos kitimą galima laikyti jos nykimu? LŪŽIO TAŠKE – taiklios kalbininko Antano Smetonos pastabos apie principą „kvaila, užtat lietuviška“ ir jo įžvalgos apie kalbos ateitį. Kokių linksnių lietuvių kalboje nebeliks?
Rytis Zemkauskas Rytis Zemkauskas
Rytis Zemkauskas
Televizijos žurnalistas, prodiuseris, rašytojas
Kaunas iškovojo teisę tapti Europos Kultūros sostine 2022 metais. Į pergalę vedė du metai kruopštaus darbo ir mokymosi, susiformavo unikali tarptautinio lygio ekspertų komanda. Rytis Zemkauskas yra šios komandos narys ir Mito skyriaus vadovas. Kaip ši komanda perskaitė miestą ir kaip nori jį pasiūlyti skaityti kitiems europiečiams? Kaip kuriamo šiuolaikinio mito pagalba ketinama visiškai pakeisti Kauno kultūros tempą ir patį miestą? Ką visiems mums signalizuoja Europos Kultūros sostinės atsiradimas Kaune?
Inga Stasiulionytė Inga Stasiulionytė
Inga Stasiulionytė
Lietuvos ieties metikė, olimpinės rinktinės narė
Momentas, kai skaudžiai pralaimėjo daugeliui varžovių 2008 m. Pekino olimpinėse žaidynėse, tapo lūžio tašku sportininkės gyvenime. „Pradėjau nuodugniai domėtis, kas skiria medalius laiminčius sportininkus nuo liekančiųjų šalia apdovanojimų pakyklos – juk kalbant apie olimpiečius, jų visų sportinė forma yra puiki“,- sako Inga Stasiulionytė. Ji tiki, kad maksimalų savo potencialą galima realizuoti gerai ištreniravus...ne, ne raumenis, o intuiciją. Ingos atradimai yra virtę mokymų programa, kurią ji dėsto ir specialiuose Massachusetts Institute of Technology (MIT) kursuose verslininkams.
Tadas Tamašauskas Tadas Tamašauskas
Tadas Tamašauskas
Lietuvos bokso čempionas svorio kategorijoje iki 91 kg
Pogrindinės nevėdinamos salės, kuriose rusakalbiai treneriai moko muštis auksinėmis grandinėmis apsikarščiusius nusikaltamo pasaulio sėbrus? Baikit, netiesa. Boksas Lietuvoje užtikrintai artėja prie vakarietiškos civilizuoto sporto versijos ir prie to entuziastingai prisideda daugkartinis Lietuvos bokso čempionas Tadas Tamašauskas su bendraminčių boksininkų kompanija. Jo tikslas – kad mamos neatkalbinėtų, o, priešingai, pačios prašytų priimti vaikus į bokso treniruotes dėl disciplinos, koordinacijos, reakcijos ugdymo. „Tai sportas kiekvienam – ir manekenėms, ir pensininkams, ir verslininkams“, - įsitikinęs LŪŽIO TAŠKO pranešėjas.